Pazar, Mayıs 18, 2008

Top Şekerlik Ve Şeker Gibi Hafta


Ne kadar özlemişim , içim kıpır kıpır oldu resimleri yüklerken. Güzelliklerin paylaşıldığı bu platformda yer almanın beni çok mutlu ettiğini bir kere daha belirtip ilk güzelliğe geçeyim.Top şekerlik kullanmaya doyamadan patlamış bir topun hikayesi. Yapılışı için görmek yeterli. Üzerindeki incili çiçek için ise bizim ailenin büyük çoşkuyla kutladığı nikaha gelmeniz gerekirdi.


Çikolata ve çiçekleri dağıtmakla görevlendirildince , çok değişik bir deneyim yaşamış oldum. 'Hayır' demeyi pek sevmediğim için çiçekleri sonlara ulaştıramayacağım diye bir endişe başlamıştı ki Allah'a şükür yetti de arttı. Hatta benim payıma her renkten düştü daha doğrusu düşürüldü.


Çiçekler üzerinde civardaki eve servis yapan restorantların mıknatısları ile dolu olan buzdolabımızda yerini aldı.Geçtiğimiz hafta mezun olduğum lisenin pilav gününe katıldım amaOkulun kuruluş yıldönümü pastasından yemek nasip olmadı.

Bugun de 200 yıllık geleneği olan bir köyün Barakfakih'in pilav gününe gittik. Dua sonrası pilavı afiyetle yedikten sonra bir şirin kasada bu doğal çileklerle evin yolunu tuttuk

2 yorum:

Bir Anne dedi ki...

Ben cileklere bittim, ne kadar guzel ve tazeler, masallah...

zehra dedi ki...

uzun suredır zıyaretıne gelemıyordum ama geldım:))
...............
yaşasınnn bu gun cuma
mutlu saglıklı huzurlu hafta sonları dılıyorum